Barbaroslar son bölümde Hızır ve Piri Reis pusuya düşüyor. Hızır ve Piri Reis ölecek mi? sorusu merakla araştırılıyor.

Bir çok kişinin merak ettiği Barbaroslar Hızır ölüyor mu, Hızır Reis gerçekte ne zaman ölüyor? soruları Barbaroslar yeni fragmandan sonra gündem konusu oldu.

Perşembe günlerinin vazgeçilmez dizisi Barbaroslar yüksek temposuyla diziseverleri ekranlara kilitlemeye devam ediyor. Barbaroslar Hızır ölecek mi, Hızır Reis ne zaman öldü? sorularının yanıtı haber içeriğinde.

Barbaroslar yeni bölümde Hızır ve Piri Reis'in göçüğün altından sağ çıkacak mı belli olacak. Tahminler ikisinin de sağ çıkacağı yönünde.

Barbaroslar yeni fragmanda Barbaroslar Hızır'ın Meryem tarafından kılıç darbesiyle yaralandığı görülüyor. Abisine kavuşan Meryem'in kafası karışıyor. Taraflar arasında kalan Meryem kimlik bunalımı yaşıyor. Hızır'a karşı duran Meryem, kılıcıyla Hızır'ı yaralıyor. Bu sahnelerden sonra Barbaroslar Hızır ölecek mi? Meryem Hızır'ı öldürüyor mu soruları merak konusu oldu.

Hızır Reis kimdir? Barbaroslar Hızır Reis!

Asıl adı "Hızır Reis" olan Barbaros Hayrettin Paşa'ya, Yavuz Sultan Selim tarafından "dinin hayırlısı" anlamına gelen "Hayrettin" adı verildi.

Dört kardeşin en küçüğü olan Hızır, gençliğinde yaptırdığı bir gemiyle Midilli, Selanik ve Eğriboz arasında ticarete başladı. Rodos şövalyelerine esir düşen ağabeyi Oruç’un kurtarılmasından sonra ise iki kardeş, Şehzade Korkut'un himayesine girdi.

Hızır ve Oruç Reis, 1504'ten sonra "deniz gazisi" olarak Akdeniz'de hakimiyet mücadelesi başlattı. Ağabeyiyle Akdeniz kıyılarına düzenledikleri akınlarda önemli ganimetler elde eden Barbaros Hayrettin, İspanya, Ceneviz ve Fransa'ya karşı kazandıkları başarılarla adını duyurdu.

Gözden kaçırmayın

2022'de büyük bekçi alımı! Bekçi alımı başvuru 2022! Mülakat merkezi bekçi alımı! 2022'de büyük bekçi alımı! Bekçi alımı başvuru 2022! Mülakat merkezi bekçi alımı!

Osmanlı denizciliği, Barbaros Hayrettin Paşa sayesinde gücünün zirvesine ulaştı. Bir kara imparatorluğu olan Osmanlı aynı zamanda açık denizlerde de etkinlik gösteren deniz imparatorluğu haline geldi.

Kaynaklara göre Barbaros iri yapılı, kumral tenliydi. Saçı, sakalı, kaşları ve kirpikleri çok gürdü. Ömrü denizlerde geçtiğinden Rumca, Arapça, İspanyolca, İtalyanca ve Fransızca gibi Akdeniz dillerini iyi bilirdi. Hep denizlerde olsa da İstanbul'da bir cami, bir medrese bir de sıbyan mektebi inşa ettirdi.

Hızır Reis gerçekte ne zaman öldü!

Barbaros Hayrettin Paşa, Beşiktaş'ta 4 Temmuz 1546'da 68 yaşında vefat etti. Ölümünün ardından dünyada ne kadar büyük bir denizci olduğuna ithafen "Mate reisü'l-bahr." yani "Denizin reisi öldü." denildi.

Barbaros Hayrettin Paşa'nın naaşı, Beşiktaş'ta yaptırdığı medresenin yanına Mimar Sinan tarafından yaptırılan türbeye defnedildi.

Ulaş Tuna Astepe kim? 

Ulaş Tuna Astepe 5 Mayıs 1988'de İzmit'te dünyaya geldi. İlk ve ortaöğrenimini İzmit'te tamamladıktan sonra İstanbul Lisesinde yatılı olarak okudu. Yükseköğrenimini Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde yaptı.

2008 yılında Osmanlı Cumhuriyeti filminde kostüm asistanlığı yapan Astepe, ardından tiyatro ve televizyon projelerinde yer almaya başladı. Karadayı dizisinde Orhan, Analar ve Anneler dizisinde Mustafa, Rüya adlı dizide Alaz, Sen Anlat Karadeniz'de Tahir karakterini canlandırdı. Berkun Oya'nın yazıp yönettiği Bayrak ve Babamın Cesetleri, Sami Berat Marçalı'nın sahnelediği Cam Yapraklar oyunlarında rol aldı.

Emre Yeksan'ın yönettiği Körfez filminde Selim karakterini canlandıran Astepe, ayrıca Üniversiteli, Zayiat, Meşakkat ve Karısı, Balık Havuzu adlı kısa filmlerde de yer almıştır. Oyuncu 1,89 boyundadır.