Beşiktaş geçen sezon sıkıntısını yaşadığı golcü problemini Weghorst ile çözmek istiyor. Hollandalı golcü satın alma opsiyonlu kiralanacak.

Hollandalı golcü Weghorst siyah beyazlılardan düşünme süresi istemişti. Genel Menajer Ceyhun Kazancı Hollandalı golcü için tüm imkanları seferber ettiklerini belirtti.

Teknik direktör Valerien Ismael’in raporu doğrultusunda kariyerli ve bitirici bir forvet arayan Beşiktaş’ın Wout Weghorst ısrarı sürüyor. Sportif direktör Ceyhun Kazancı, Hollandalı golcü için tüm imkanları seferber ettiklerini belirtirken, oyuncunun gelmeye sıcak baktığını kaydetti. 

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'tan 92.6 milyon TL'lik anlaşma Beşiktaş'tan 92.6 milyon TL'lik anlaşma

Banka garantisi sorununu çözdüklerini belirten Kazancı, Milli Takım dönüşü evinde dinlenmek için kendilerinden izin isteyen futbolcudan haber beklediklerini söyledi. Kazancı, “Wout Weghorst için teknik direktörümüz Valerien Ismael olumlu rapor verdi. Maç ve antrenman istatistiklerini, özel yaşamını, kısaca her şeyini inceledik. Kulübün yapısına ve teknik ekip sistemine uyuyor. Transfer olduğu takdirde kısa sürede uyum sağlayacağına eminim” dedi.

Premier Lig’den düşen Burnley ile 2025’e kadar sözleşmesi bulunan Weghorst için 100 bin Euro’luk kiralama bedeli ödemeyi planlayan Beşiktaş’ın İngiliz ekibine satın alma opsiyonu sunduğu belirtildi. Beşiktaş, futbolcunun 2.5 milyon Euro’luk maaşını da ödeyecek.

HÜRRİYET