Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Beşiktaş taraftarları Derneği Kadın kolları tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Beşiktaş taraftarları Derneği Kadın kolları tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi. Etkinlikte bayan üyeler tarafından çalışan kamu personeli, ev hanımı ve kadınlara karanfil dağıtıldı.
8 Mart Dünya Kadınlar günü Türkiye genelinde olduğu gibi Ereğli’de de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Sabah saatlerinden itibaren başlayan etkinliklerde çeşitli sivil toplum kuruluşları ve dernekler kadınlara karanfil dağıttı. Ereğli’ de yaptığı çalışmalar ve etkiliklerle adından sıkça söz ettiren ve farklılığını ortaya koyan Beşiktaş taraftarları Derneği Kadın kolları da çalışan ve ev hanımı bayanlarla birlikte kutladı. Dernek üyesi bayanların karanfil dağıttığı etkilikle ilgili konuşan Kadın Kollarından sorumlu Berna Odabaşı “8 Mart Dünya Kadınlar gününde bizlerde Dernek üyesi bayanlar olarak hem kendimizin gününü hem de diğer kadınların günlerini kutlamak için bir çalışma planı hazırladık. Bu çerçevede başta kamu kurumunda çalışan bayanlar olmak üzere her kadına bir adet karanfil verdik. Onlarla sohbet etme imkânı da bulduk. Bu dileklerde tüm kadınların günlerini kutluyoruz” dedi.
Diğer yandan Beşiktaş Taraftarları Derneği Başkanı Tarkan Adik ise konuşmasında Dernek üyesi olan ve tüm kadınların 8 Mart dünya kadınlar gününü kutladığını söyledi.