Beşiktaş ve Galatasaray Rosier konusunda karşı karşıya geldi ancak Rosier'in tavrı tramsferde belirleyici oldu.

Son şampiyon Beşiktaş'ta transfer çalışmaları sürüyor. Sezonu açan siyah-beyazlı kulüpte en önemli transfer gündemi Rosier ve Ghezzal. Rosier konusunda son dakika gelişmeleri yaşanıyor.

Süper Lig’in son şampiyonu Beşiktaş transfer çalışmalarında gaza bastı. Sergen Yalçın 3 kulvarda yarışacak takımı için yönetimden transfer isterken özellikle Rosier konusunda hassas davrandı.

Beşiktaş, kiralık sözleşmesi biten Rosier’i kadrosunda tutabilmek için tüm imkanlarını seferber etti. Ezeli rakip Galatasaray yıldız isim için devreye girdi.

Transferde son günlerde Valentin Rosier’e odaklanan Beşiktaş Yönetimi, Fransız sağ bekin yaptığı fedakarlıkları büyük bir şaşkınlık ve takdirle karşıladı.

Gözden kaçırmayın

Alvaro Gonzalez Beşiktaş'a yazıldı Alvaro Gonzalez Beşiktaş'a yazıldı

GALATASARAY'I REDDETTİ

Daha önce Fenerbahçe ve birçok yabancı kulübün tekliflerini geri çeviren Rosier, son olarak Galatasaray’dan gelen öneriyi de kabul etmedi.

2 KATI PARAYI GERİ ÇEVİRDİ

Kariyerine siyah-beyazlı forma altında devam etmek isteyen yetenekli futbolcunun, Beşiktaş’ın önerdiği yıllık garanti ücretin iki katını bile geri çevirdiği belirlendi. Yönetim bu gelişme üzerine transferi bitirmek için tüm imkanlarını seferber etti.

"BENİ BIRAKIN"

Valentin Rosier’in, Sporting Lizbon ile yaptığı son görüşmede şu ifadeleri kullandı; “Portekiz’de mutlu değilim. Beşiktaş benim evim gibi. Hiçbir yerde bu kadar sevilmedim. Lütfen beni bırakın."

"BEŞİKTAŞ'TAN BAŞKA TEKLİFİ KABUL ETMEM"

Başka kulübe kesinlikle gitmek istemiyorum. Beşiktaş’tan başka hiçbir kulübün teklifini kabul etmem. Ben Beşiktaş’ın çocuğuyum”

SPORTING'DEN OLUMLU YANIT

Sporting Sportif Direktörü Hugo Viena ile konuşarak kolaylık isteyen Rosier’in bu talebine Portekiz kulübü olumlu yanıt verdi.

KENDİ PARASINDA İNDİRİM YAPTI

Fransız oyuncu son olarak Beşiktaş’ın bonservis için Sporting’e teklif ettiği 3 milyon euroyu, 4 milyona çıkarması için kendi parasında indirim yaptı.

BEŞİKTAŞ ANLAŞMAYA YAKIN

Bu gelişme üzerine diğer kulüplerle yaptığı görüşmeleri durdurdu. Beşiktaş ile Portekiz ekibinin anlaşmaya yaklaştıkları, ödeme takvimi sonrası resmi imzaların atılacağı vurgulandı. (MİLLİYET)